Pardubická filantropie zajistila počítače do dětského domova

Celkem deset kompletních počítačových sad se podařilo zajistit pro Dětský domov v Pardubicích, a to díky spolupráci nadačního fondu Pardubická filantropie, organizace Děti v akci a dobrovolníkům ze soukromého sektoru.


“Vůbec jsem netušil, že takový problém může v 21. století existovat, že se děti nemohou vzdělávat na dálku a je jich třeba osm na jeden počítač. Požádal jsem proto po upozornění starostky městského obvodu Pardubice I (Alena Stehnová) nadační fond Pardubická filantropie o okamžité uvolnění částky 30 tisíc korun,” řekl primátor Pardubic Martin Charvát.


O ostatní se už postaraly firmy Xcomp a Kuba a partneři, které nejméně stejnou částkou přispěly na dovybavení softwarem i příslušenstvím. “Tím naše spolupráce na projektu samozřejmě nekončí. Budeme dětskému domovu nadále zdarma poskytovat IT podporu,” řekl Jaromír Kuba. “Jsou to samozřejmě repasované počítače, ale doplnily jsme do nich licencované programy, paměti, vše tak, aby bez problémů zvládaly požadavky na domácí výuku,” doplnil majitel firmy Xcomp Martin Křovina.


Celý projekt zaštiťuje pardubická organizace Děti v akci – Společně pro dětské domovy, která už rozvezla desítky počítačů nejen do východočeských dětských domovů, ale i na Moravu. “Jsou potřeba stále, ale problém není jen s výpočetní technikou. Děti kvůli omezení pohybu zůstávají za zdmi domovů, takže se snažíme shánět od soukromých nové i zánovní sportovní či výtvarné potřeby, společenské hry, prostě vše, co může dětem vyplnit volný čas,” uvedl ředitel organizace Ladislav Samek. Případní dárci z veřejného i soukromého sektoru jej mohou kontaktovat prostřednictvím webové adresy www.detivakci.org .


Mediální podporu projektu zajišťuje další z dobrovolníků, nezávislý novinář Bohumil Roub, na kterého se mohou obracet kolegové z médií pro další informace či zprostředkování kontaktů.

Sdílej na sociální síti:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *